ראשי > אקטואליה > אין פליטים פלסטינאים

אין פליטים פלסטינאים

פורסם בעיתון הארץ

24.09.2015

גרשון הורוביץ

משבר הפליטים העולמי הוא ההזדמנות המתאימה לדרוש את סגירת אונר"א. אין היגיון להמשיך לסייע לפליטים פיקטיביים כאשר אין די כסף כדי לסייע לפליטים אמיתיים

אם רוצים לעזור לפליטים האמיתיים, יש לאסוף את כל המשאבים הקיימים ולתת זכויות שוות לכל פליט על פי הצורך ועל פי מידת "פליטותו" האמיתית. אונר"א הוא ארגון תומך טרור ולא ארגון המסייע לפליטים. טילים נורים מבתי ספר של אונר"א, מרפאותיו משמשות כמחסני נשק ומועסקים בו חברי חמאס.

אונר"א – ארגון תומך טרוריוסי קופלד

יש פליטים אמיתיים ויש "פליטים פלסטינאים". אין עם פלסטיני (נושא לפוסט נפרד) ואי לכך ברור שלא ייתכן המושג "פליטים פלסטינאים", אך בכוונתי להראות כאן שאין בנמצא פליטים ערבים שהעולם קורא להם "פליטים פלסטינאים". כלומר הערבים שאנו מכנים בטעות "פליטים פלסטינאים", אינם פליטים כלל ללא כל קשר ללאומיותם המפוברקת.

כן, כן, אני יודע מה דעותיהם הפוליטיות של מרבית קוראי "הארץ", אך רגע לפני שאתם נוטשים את את הפוסט ועוברים להשמיץ בתגובות. הקדישו בבקשה עשר דקות לקריאת העובדות.

יש שני ארגונים של האו"ם המיועדים לסיוע לפליטים. האחר לפליטים אמיתיים מכל רחבי העולם והאחד למה שמכונה "פליטים פלסטינים".

מדוע היה צריך להקים ארגון נפרד? משום שרובם ככולם, של "הפליטים הפלסטינאים" לא עמדו בקריטריונים המקובלים לפליטות.

כמה עובדות להבהרת הנושא:

בסקר אוכלוסין של שלטונות המנדט, נמצא כי בעירי, חיפה, בתוך שש שנים (ככל הנראה בין 1930-1936), מספר הערבים עלה ב -86%. (86%!). ערבים שרצו להעלות את רמת חייהם חדרו/פלשו/היגרו לארץ היהודים שהייתה תחת כיבוש/מנדט (דו"ח "ועדת פיל", פרק 5, עמ' 93. ניתן למצוא בכל הספריות האוניברסיטאיות). נתונים דומים קיימים בדו"ח גם לגבי ערים מעורבות נוספות כמו תל אביב וירושלים.

מיד עם הגעתם הפכו מהגרי העבודה ל"פלסטינאים מדורי דורות"…

האם ידוע לנו מהיכן הגיעו אלו המכונים "פלסטינאים"?

מי שיפשפש, (כמוני…), בפרוטוקולים של הוועדה המתמדת של חבר הלאומים לענייני המנדט הבריטי יגלה כי ביום 18 ביוני 1935 התקיים דיון בנושא המהגרים הערבים שנכנסים לפלשתינה. אחד המשתתפים מצטט את טאופיק אל חורני, מושל החורן, שטען בראיון לעיתון "לה סיריה" ב 12 באוגוסט 1934 כי תוך מספר חודשים בין 30,000 – 35,000 תושבים מהחורן עברו לפלסטין והתישבו שם. גם בפרוטוקול הועדה הושם הדגש על המילה "התיישבו". למקרה שמישהו סבור שאולי טעיתי והוספתי כמה אפסים, אבהיר שוב. בין 30 אלף ל 35 אלף ערבים מהחורן, מדרום סוריה התישבו בפלסטין תוך מספר חודשים.

כמובן, מיד לאחר שהגיעו לארץ הם הפכו ל"פלסטינאים" מדורי דורות.

למרות שברור לי שכל קוראי הארץ "אנשים חושבים" ויודעי היסטוריה, בכל זאת אציין כי זו תקופתה של העליה החמישית, "עליית הייקים", הגדולה בעליות. במשך 9-10 שנים הגיעו כ 120,000 עולים יהודיים. כלומר לכל היותר, אפילו אם נעגל כלפי מעלה, 15 אלף יהודים בשנה. באותה התקופה הגיעו תוך מס' חודשים בלבד כ 30-35 אלף מהגרים ערבים רק מהחורן. כלומר מספר המהגרים הערבים, מהחורן בלבד היה לפחות פי 5 ממספר המהגרים היהודים בתקופת העלייה החמישית הגדולה שבעליות.

עוד נתונים? בבקשה.

דו"ח ועדת סימפסון פורסם באוקטובר 1930. דו"ח אנטישמי למדי, כמו כותבו. בדו"ח עצמו, כמובן, אין כל איזכור לפלישת הערבים לארץ ישראל. מי שיטריח עצמו (כמוני…) ויקרא גם את החלקים המקצועיים בדו"ח, למשל את החלק העוסק באבטלה, ימצא שם את הטענה כי הגירת הערבים ממצרים ומסוריה מקשה על פתרון האבטלה בקרב הערבים בארץ. (דו"ח סימפסון עמ' 106).

האם עובדות אלו היו ידועות?

תיאודור רוזוולט, נשיא ארה"ב, ביקש ממזכיר המדינה האמריקאי שיבהיר למושל הבריטי בפלסטין כי ידוע לאמריקאים שמספר המהגרים הערבים בתקופת המנדט עלה לעין שיעור (כך במקור) על מספר המהגרים היהודים. (למתעניינים: מסמכי משרד החוץ האמריקאי, 17/5/1939 עמ' 758).

צ'רצ'יל מציין בציניות אופיינית לו כי גם אם ירשו ליהדות העולם להביא כל מספר של יהודים שירצו, בכל זאת, בגלל הנהירה ההמונית של ערבים לפלשתינה, היהודים ישארו בה מיעוט. ההגירה המסיבית של ערבים מכל ארצות המזה"ת לפלשתינה היא של אלו שהפכו מיידית ל"פלסטינאים מדורי דורות"…. (למעטים שניתן לשכנע ע"י העובדות, הביוגרפיה של צ'רצ'יל מאת מרטין ג'ילברט כרך 5 פרק 51 ).

כמה ערבים ישבו בארץ ישראל עם תחילת העליה המדינית הראשונה? על פי פרופ' הרמן ווס (כומר נוצרי), ב 1882 ישבו בפלסטין פחות מ 150,000 ערבים (!) בהתחשב בעובדה שרובם ישבו באזור ההר הרי שאלו המכונים "פליטים פלסטינאים" הם כמעט אך ורק אלו שפלשו/היגרו לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי, לאחר (!) ש"חבר הלאומים" הכריז על אזור זה כמיועד להקמת בית לאומי לעם היהודי. (הרמן ווס, "הבעיה הפלסטינאית כיום", הוצאת בוסטון, הספר נמצא בבית הספרים הלאומי).

האם הערבים היו מודעים לעובדות אלו?

ברגע האמת כאשר היה צורך לקבוע כמה שנים צריך ערבי להתגורר ב"פלסטין" כדי להחשב כפליט, הערבים שכחו את העמדת הפנים כאילו הם יושבים כאן שבעים דורות (ומפלגת העבודה שדדה את אדמתם…) ונקבע כי "פליט פלסטינאיי" הוא מי שיושב ב"פלסטין" שנתיים . שנתיים! (דף הבית הרישמי של אונר"א, פליט פלסטינאי הוא מי שישב בפלסטין ביוני 1946). חישבו על כך. מגיע בחור ערבי ל"פלסטין" כדי לעבוד, אחרי שנתיים פורצת מלחמה והוא חוזר לארצו, למולדתו לעיתים גם ממש לכפרו, אך עתה הוא לא סתם תושב הכפר, כעת הוא "פליט". אי לכך היה צורך להקים ארגון נפרד למה שמכונה "פליטים פלסטינאים" משום ש"פליטים" אלו לא התאימו להגדרות המקובלות של פליטים בעולם.

אולי במקום "פליטים" המונח הנכון צריך להיות "עצירים פוליטים"? כאלה שנעצרו על ידי אחיהם הערבים במחנות כדי לשמש ככלי ניגוח מדיני.

במסגרת פוסט אין מקום לשלל הראיות וההוכחות כי להוציא מקרים בודדים לא קיימים פליטים פלסטינאים. לא כל מי שפלש לארצו של עם אחר וכעבור מספר שנים מועט ברח חזרה לארצו יכול להחשב כפליט. הבאתי רק מעט מהראיות כדי להבהיר הטענה. במסגרת פוסט קצר, אין אפילו מקום לדון בסוגיה המשפטית, האם חילופי אוכלוסין, חלוקת ארץ וקביעת גבולות חדשים מזכים את האוכלוסיה שעברה מצד לצד בתואר פליטים. ברור כי ניתן למצוא מספר משפחות שחיו בארץ ישראל שנים רבות וברחו (בהמלצת מנהיגיהם), אך הדיון הוא על המסה הגדולה של מהגרי עבודה שחזרו לארצותיהם ומשום מה מכונים פליטים.

מאז מלחמת העולם השניה לא היו כל כך הרבה פליטים בעולם. אין בעולם די משאבים כספיים כדי לטפל בנכדיהם וניניהם של פליטים פיקטיביים. זה הזמן המתאים לדרוש את ביטולו של אונר"א ולהשתמש במשאביו הכספיים כדי לאפשר סיוע לפליטים האמיתיים. יש סיכוי סביר שבתנאים הנוכחיים בהנמקות דלעיל  תמצא אוזן קשת הן במדינות אירופה ואולי גם במדינות ערב שכורעות תחת נטל הפליטים האמיתיים.

מבחינה הסברתית חשובות לא פחות מעצם הבקשה.

שתי הערות לסיום:

1. מדוע, לעזאזל, המדינה לא מתייחסת ברצינות לנושא ההסברה. מדוע אני צריך לחפש בעצמי את הראיות הנ"ל? מדוע אני צריך בזמני ה(לא) פנוי לשכור "עוזר מחקר", לציין בפניו היכן ניתן למצוא את מה אני מחפש ולשלם לו מכספי הפרטי כדי שיביא לי את המסמכים הדרושים להרצאותי וכתבותי. מדוע אני צריך לשכור מאייר מכספי הפרטי?

2. לרגע קיוויתי שח"כ לשעבר ד"ר עינת וילף תמונה לשגרירה באו"ם. לרגע קיוויתי שהמחויבות למדינה תגבר על הקומבינות הפוליטיות. כאשר עינת וילף הופיעה ברשתות הטלוויזיה הזרות קולה של ישראל נשמע צלול, ברור ובעיקר חכם. אנגלית מעולה, תשובות חכמות, ואם יורשה לי לציין גם "עוברת טוב מסך". ("עוברת מסך" זה המונח השוביניסטי המכובס ל"נראית טוב"). בטלוויזיה עסקינן ופקיד ראוי ככל שיהיה, אינו מספק את הסחורה. גם לא כל איש ליכוד בכיר הוא האדם המתאים לייצג את ישראל באו"ם. אם עדיין לא מאוחר, אני בעד מינוי ח"כ לשעבר ד"ר עינת וילף לשגרירה באו"ם.

http://www.haaretz.co.il/blogs/gershonhorowitz/1.2737488

:קטגוריותאקטואליה
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: